Партнери

Партнери кафедри

Протягом багатьох років (з 1997 року) ведеться наукова співпраця з центром досліджень і департаментом інженерної хімії Комп’єнського Університету Технології (Франція), Руанським університетом, університетом П’єра і Марії К’юрі (Франція), Інститутом ядерної науки і техніки (Франція),  Лодзінською політехнікою (Польща), Люблінською політехнікою (Польща), Опольською політехнікою (Польща),  Університетом прикладних наук Шмалькальдена (Німеччина) та іншими освітніми і науковими організаціями.

Кафедра постійно налагоджує і підтримує тісні виробничо-навчальні і наукові зв’язки з підприємствами харчової промисловості міста, області, Західного регіону України, управлінням з питань переробної і харчової промисловості Тернопільської області, Національним університетом харчових технологій (м. Київ), Харківським державним університетом харчування і торгівлі, Донецьким державним університетом економіки і торгівлі, Національним технічним університетом “Львівська політехніка”, Харківським державним технічним університетом сільського господарства, Українським державним хіміко-технологічним університетом (м. Дніпропетровськ), Східноукраїнським національним університетом (м. Луганськ), Чернівецьким національним університетом, Науково-дослідним інститутом надтвердих матеріалів НАНУ та ін.

Співпраця з виробництвом
У 2021 році в рамках співпраці з хлібопекарським виробництвом  кафедрі обладнання харчових технологій проводиться розроблення обладнання та технологій для виготовлення безглютенових продуктів
Глютен (або клейковина) – це речовина, що входять до складу білка пшениці, ячменю, жита і більшості інших злакових культур. Доведено, що він призводить до набору ваги та виникнення серйозних захворювань. Також у деяких людей існує непереносимість глютену, при якій безглютенова дієта є головною умовою здоров’я.
Суть досліджень полягає у створенні нових рецептур безглютенових продуктів із використанням різноманітної білковмістної та багатої на ліпіди сировини: кукурудзи, гороху, білої квасолі, сої тощо. Також проводиться розроблення обладнання для змішування та збивання компонентів.
На даний час вже встановлено необхідний час замішування, тривалість відстоювання та відсотковий склад суміші компонентів при виготовленні безглютенових продуктів із пшеничного борошна вищого сорту та екструдованого кукурудзяного борошна.

Також у 2021 році науковцями кафедри на замовлення ПрАТ “Тернопільський молокозавод” (торгова марка “Молокія”) виконується робота, метою якої подолання проблеми недостатнього піноутворення при митті танків для молока.